• Taşınırken Nelere Dikkat Etmeli?

  Taşınırken nelere dikkat etmeli

  Sizde çok sık taşınmadığınız ve sürece hâkim olmadığınız için çok fazla bilginiz olmayabilir. Taşınırken nakliyat firmanız ile olabildiğince çok bilgi paylaşımı yapmaya özen gösterin. Burada iş size düşüyor taşınma süreci ile ilgili biraz araştırma yapın ve aşağıdaki önerilerimize dikkat ederek taşının.

  Yeterli bilgi paylaşımının yapılmaması ile taşınma günü sorunlar ortaya çıkar. Eşyalar kamyona sığmaz, kamyon binaya yeterli yanaşmaz, eşyalar görüldükten sonra bu eşyalar çok fazla gibi söylenmeler başlar, yeterli paketleme malzemesi olmaz, firmadan istenen özel istekler yerine gelmemiştir. Sonuç olarak fiyat artar, stres artar veya taşınma günü ertelenir.

  İşte biz sürecin böyle olmasını istemiyoruz. Tüm çalışmalarımız bu sürecin değişmesi içindir. Yazdığımız onca yazıyı, yaptığımız binlerce görüşmede (hem müşterilerimiz hem de üye nakliyat firmalarımız ile) bu süreci değiştirmek istiyoruz. Süreci şöyle işletmenizi istiyoruz.

  - Evinizde gidecek ve kalacak eşyaları belirleyin.

  - Nakliyat firmaları ile görüşmeye başlamadan önce bir eşya listesi hazırlayın.

  - Bina önünde kamyon park alanı var mı yoksa kamyon evden ne kadar uzakta park edecek?

  - Bina asansörleri taşınma için kullanılabilecek mi hangi eşyalar sığabilir?

  - Site içinde oturuyorsanız hangi günlerde ve hangi saatler arası taşınmaya izin veriliyor?

  - Asansör kurulmasını istiyorsanız binanın hangi cephesi müsait bunu öğrenmeye çalışın ve fotoğraflar çekin.

  Bu soruların yeni taşınacağınız ev içinde kendinize sorun ve cevaplarını hazırlayın. Bu sorular ve cevaplarını yazılı hale getirin.

  Artık bir nakliyat firması ile görüşmeye hazırsınız. Fiyat teklifi almadan önce elinizdeki tüm materyali ilk önce eşya listesi olacak şekilde nakliyat firması ile paylaşın. Firmaya bunları incelemesi için biraz süre tanıyın. Firmaya süreci nasıl yürüteceğini sorun ve ardından fiyat teklifini öğrenin.

  Burada anlatmaya çalıştığım şey özette taşınmak zor ve stresli bir süreç bunun için iyi plan yapın. Taşınmaya başlamadan önce yukarıda cevabını hazırladığımız sorular için iki dosyamız bulunsun birini nakliyat firması ile paylaşın biri sizde olsun. Eğer bunları yapmıyorsanız kendinizi her olasılığa hazırlayın.

  Peki, bu işlemleri yaptım yinede kötü bir taşınma tecrübesi yaşayamaz mıyım? Diye soranlar olabilir. Nakliyat firmalarından şunu çok duydum (tabi kendine güvenemeyenlerden) “Bu müşteri çok şey biliyor bu müşteri bize bela olur” evet yanlış duymadınız. İşte siz biraz üstünüze düşeni yaparsanız tecrübesiz nakliyat firmaları sizden koşarak uzaklaşacaktır.

  Taşınıyorsanız her anlaştığınız detayı yazılı hale getirmeli ve bir örneğini de nakliyat firmanız ile paylaşmalısınız. Taşınma sürecinde size rehberlik edecek atasözümüz “Söz Uçar Yazı Kalır” olmalı bu atasözümüzü tüm taşınma sürecinde sürekli tekrarlayın ki unutmak gibi bir yanlışa düşmeyin.

 • HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL

  7/24 İletişime geçip teklif alabilir veya ekspertize çağırabilirsiniz.

  TEL: 0 212 657 35 61

  ADRES

  Ahmet Kavuklu Cad Uğur Sok No:58 Kirazlı Bağcılar İST

  EMAIL

  atakentnakliyat34@gmail.com
  www.atakentnakliyat.net

  TELEFON

  0 212 657 35 61
  0 216 399 46 43

  CEP

  0535 693 82 94
  0507 479 73 74